site.btaНю Йорк Рейнджърс победи Вашингтон в НХЛ и сложи край на серията си от четири загуби

Снимка: AP Photo/Seth Wenig

Артеми Панарин и Алексис Лафрениер вкараха голова през първата част и осигуриха победата на Ню Йорк Райнджърс над Вашингтон Кепиталс с 2:1. Така отборът сложи край на серията си от четири поредни загуби. Игор Шестеркин направи 23 спасявания, като отрази и шут на Конър МакМайкъл, който можеше да прати срещата в продължение. Панарин записа своята точка номер 400 в редовния сезон като играч на Ню Йорк. Капитанът на Вашингтон Алекс Овечкин не игра във втори пореден мач заради контузия след сблъсък с Джордан Стаал от Каролина на 5 януари. Ти Джей Оши вкара попадението за Вашингтон. Вратарят на тима Чарли Линдрен направи 29 спасявания.

Андрю Коп вкара в края на третата част, за да изведе Детройт напред, като тимът се наложи над Торонто с 4:2 при гостуването си. Лукас Реймънд отбеляза 12-ото си попадение за сезона на празна врата в последните секунди на срещата. Началото на мача бе отложено с 50 минути заради лошото време, което затрудни пътуването на Детройт.
Понтус Холмберг и Мичел Марнър вкараха за Торонто. Марнър достигна до 600 точки в кариерата си в 548 мача. Иля Самносов игра на вратата на Торонто за първи път от 29 декември и спаси 20 удара. Дилан Ларкин и Даниел Спронг също вкараха за успеха на Детройт.