site.btaАкадемик (Пловдив) постигна втора победа от началото на сезона в женското баскетболно първенство

снимка: БТА архив

Академик (Пловдив) надделя над гостуващия Дунав Русе 2016 със 76:68 (15:20, 26:13, 25:8, 10:27) в среща от 11-ия кръг и постигна втора победа от началото на сезона в женското баскетболно първенство.

Пловдивчанки имат и девет поражения, но се изкачиха на шесто място в подреждането, а русенки са последни без спечелен мач до момента от девет срещи.

Двубоят беше сравнително равностоен до почивката, след като баскетболистките на Академик спечелиха третата част с 25:8 и поведоха с 66:41. В последните десет минути гостенките се опитаха да направят обрат, вкараха 27 точки срещу 10 за съперника, но не успяха да наваксат и загубиха двубоя.

Каролина Кирилова се отличи с 23 точки за победителките. Анастасия Калева записа 14 точки, 13 борби и 7 асистенции, а Златка Кьосева добави 10 точки и 12 борби.

За Дунав Даная Димитрова направи "дабъл-дабъл" - 28 точки и 11 борби, а Никол Николова се отчете с 20 точки, 6 борби и 7 асистенции.

Следващият мач за Академик в първенството ще бъде на 6 януари, когато ще гостува на Монтана 2003, а в същия ден Дунав ще приеме Шоутайм.