site.btaПавлин Иванов донесе победата на Сибиу над Констанца в мъжкото баскетболно първенство на Румъния

Минчев с топката, Иванов (в ляво), снимка: fiba.basketball/europecup

Сибиу, с българите Йордан Минчев и Павлин Иванов с състава, победи гостуващия Атлетик Констанца със 79:76 (20:15, 18:19, 19:21, 22:21) в среща от шестия кръг в първенството на Румъния по баскетбол за мъже. Тимът заема второ място във временното класиране в група "Б" на шампионата с баланс 4-1.

Иванов започна в стартовата петица, изигра силен мач и стана най-резултатен в двубоя. Той реализира 24 точки, а освен това добави 2 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка за 32:25 минути. Минчев също беше сред титулярите, представи се на ниво и завърши с 5 точки, 13 борби, 1 отнета топка и чадър за 30:40 минути.

Следващият мач на Сибиу е на 4 ноември като гост на Търгу Муреш.

- - -

Отборът на Аликанте, с българина Константин Костадинов, загуби като гост от Естудиантес със 75:93 (21:24, 21:29, 21:32, 12:8) в среща от четвъртия кръг в лига LEB Oro на мъжкото баскетболно първенство на Испания. Тимът е на 12-а позиция с баланс 1-3.

Костадинов игра 10:23 минути като титуляр и се отличи с 8 точки, 2 борби и 1 отнета топка.

От неговите съотборници Кевин Берси завърши със 17 точки и 7 борби.

В следващия си мач на 1 ноември Аликанте ще приеме Алега Кантабрия.

- - -

Отборът на Измит, където играе българката Гергана Иванова, загуби като гост от Бурса с 68:91 в среща от осмия кръг на женското баскетболно първенство на Турция.

Националката беше резерва, игра 19:13 минути и се отчете с 3 точки, 2 борби и 2 асистенции.

Измит е с баланс 4-4, заемайки шесто място в класирането на турския шампионат.

Към 21:58 на 24.07.2024 Новините от днес