site.btaСилни изяви на националите Павлин Иванов и Йордан Минчев при ново поражение на Сибиу за Купата на ФИБА Европа

снимка: Международна федерация по баскетбол /ФИБА, fiba.basketball

Румънският Сибиу, с българите Павлин Иванов и Йордан Минчев в състава, отстъпи като гост на Каледония Гладиейтърс с 67:96 (10:25, 19:19, 27:28, 11:24) във Великобритания в четвъртия си мач от група „Б“ на турнира за Купата на ФИБА Европа.

Загубата бе четвърта поредна за тима на Сибиу, който остава на последното, четвърто място във временното класиране в групата, а британският отбор заема втората позиция с три победи и едно поражение.

Павлин Иванов изигра силен мач и бе най-резултатен за гостите от Румъния, реализирайки 25 точки, от които 6 тройки. Българинът добави още 1 борба и 1 асистенция за 29 минути на терена.

Йордан Минчев се отчете с 8 точки, 8 борби и 4 асистенции за 26 минути игра за Сибиу.

Домакините от Каледония Гладиейтърс започнаха уверено и натрупаха аванс от 15 точки в първите 10 минути. На почивката те водеха с 44:29, а след трета част със 72:56 и до края Сибиу не успя да скъси съществено дистанцията.

Патрик Уелън завърши с 20 точки, 2 борби и 3 асистенции за победителите.

В следващия си двубой от турнира за Купата на ФИБА Европа Иванов, Минчев и съотборниците им ще бъдат домакини на испанския Билбао Баскет на 15 ноември.

Към 23:15 на 04.07.2024 Новините от днес