site.btaЛевски постигна успех в първия си мач от финалния турнир на Държавното първенство по баскетбол на колички във Варна

снимка: БФ Баскетбол

Левски спечели първия си мач от финалния турнир на Държавното първенство по баскетбол на колички във Варна. В зала "Христо Борисов" тимът надви Черно море Тича с 61:42, като вече е с баланс 3-2. Двубоят пък беше последен за домакините, които завършат участието си в шампионата без успех.

Левски взе инициативата още в началните минути и постепенно започна да трупа аванс, като на почивката се оттегли при 34:20 в своя полза. След паузата за кратко разликата стигна и до 22 точки, а до края столичният тим не изпусна водачеството си. Гостите отстъпваха значително при борбите, но демонстрираха по-точен мерник под коша, а освен това се възползва и от многото грешки на съперника.

Антон Фиков беше най-резултатен за победителите с 29 точки, като овладя и 7 борби. "Трипъл-дабъл" направи Георги Иванов - 16 точки, 13 борби и 15 асистенции, а 12 точки добави Александър Попов.

За "моряците" Мартин Иванов завърши с 16 точки, 13 борби и 6 асистенции, а Ахмед Ахмед записа 14 точки и 7 борби.

Държавното първенство завършва в неделя с дербито между София-Балкан, който вече си осигури титлата, и шампиона от последните три години Левски. Двубоят е от 10:00 часа, като се очаква в награждаването да вземе участие и кметът на града Иван Портних, който също днес беше в зала "Христо Борисов".

Към 00:43 на 28.04.2024 Новините от днес