site.btaСофия-Балкан постигна пета поредна победа на държавното първенство по баскетбол на колички

снимка: Българска федерация по баскетбол

Отборът на София-Балкан записа пета поредна победа на държавното първенство по баскетбол на колички. Тимът, който предсрочно си бе гарантирал титлата в осмото издание на шампионата, надви Черно море Тича с 56:42 на старта на финалния турнир във Варна.

С успеха София-Балкан продължава без загуба мач преди края, докато „моряците“ все още нямат победа.

Черно море Тича имаше леко предимство почти през цялата първа четвърт, но след силни финални минути съперникът обърна за 15:11. Подемът в играта на столичния тим продължи и през втората част, като на почивката гостите се откъснаха с 31:14. През второто полувреме играта бе много равностойна, но София-Балкан нямаше проблем да поддържа двуцифрен аванс и да спечели.

В основата на успеха за победителите бяха Персиян Еленков с 28 точки и 13 борби и Григор Иванов с 22 точки, 9 борби и 8 асистенции.

Над всички за варненци бе Мартин Иванов с 24 точки и 9 борби.

В програмата днес има още един двубой. От 17:00 часа домакините от Черно море Тича ще премерят сили с Левски. Дербито между отборите на София-Балкан и Левски ще се проведе на 1 октомври от 10:00 часа, след което ще се състои награждаването.

Към 12:47 на 10.05.2024 Новините от днес