site.btaНационалите по баскетбол на колички завършиха на четвърто място на Европейското първенство в Сараево

снимка: БФ Баскетбол, архив

Националният отбор на България по баскетбол на колички завърши на четвърто място участието си на Европейското първенство в Дивизия C. Тимът загуби мача за бронза в Сараево (Босна и Херцеговина), след като отстъпи на Ирландия с 48:67.

Ключови се оказаха силните първи десет минути за съперника, който рано натрупа двуцифрена преднина и поведе с 24:12. Следващите части бяха доста по-равностойни, но Ирландия постепенно продължаваше да увеличава аванса си и спечели убедително.

Георги Иванов завърши с 13 точки, 8 борби и 6 асистенции за България. По 10 точки добавиха Антон Фиков (6 асистенции) и Мартин Иванов. Силно се включи и Персиян Еленков с 8 точки и 12 борби.

Към 11:35 на 10.05.2024 Новините от днес