site.btaЛевски спечели последния мач от държавно първенство по баскетбол на колички

Левски спечели последния мач от държавно първенство по баскетбол на колички
снимка: Българска федерация по баскетбол

Отборът на Левски спечели последния мач от осмото държавно първенство по баскетбол на колички. Тимът се наложи над София-Балкан с 50:40 в дербито на финалния турнир в зала „Христо Борисов“ във Варна.

Ключова се оказа силната първа четвърт, след която Левски се откъсна с 13:2 и макар до края мачът да бе много равностоен, София-Балкан не успя да стигне до обрат. В основата на успеха бе Георги Иванов, завършил с "трипъл-дабъл" от 28 точки, 13 борби и 11 асистенции. Антон Фиков отбеляза 9 точки и 9 борби.

За състава на София-Балкан Персиян Еленков се отчете с 22 точки и 14 борби, а Григор Иванов записа 13 точки, 9 борби и 7 асистенции.

Поражението бе първо за сезона за София-Балкан, който предсрочно си бе осигурил титлата и на практика двубоят бе без значение за крайното класиране. Миналогодишният шампион Левски остана със сребърните медали, докато трети завърши Черно море Тича.

За най-полезен състезател на първенството бе избран Персиян Еленков, като той взе и почти всички други индивидуални награди – за най-много борби (16.8 средно на мач), най-много отнети топки (3.3) и най-добър реализатор (30.0). Георги Иванов от Левски получи приза за най-много асистенции (8.7).

Наградите и медалите бяха връчени от Мениджър „баскетбол на колички“ и член на Управителния съвет на Българската федерация по баскетбол Иван Ценов, кмета на Варна Иван Портних, Кристиан Димитров от дирекция „Спорт“ в Община Варна и изпълнителния директор на БК Черно море Тича Александър Гълъбов.

Към 13:41 на 10.05.2024 Новините от днес