site.btaВ юбилейното 35-то издание на рали крос "Ловеч" участваха 27 автомобилисти; Иван Живков от Криводол защити титлата си от миналата година

Снимка: стажант Севдалина Величкова

Иван Живков от АСК "Старт М Криводол“ с "Ауди" защити титлата си от миналата година, след като победи в конкуренция на пет екипажа в своя клас.  Живков триумфира в гонките в първа дивизия (автомобили 4х4) във втория кръг от републиканския шампионат по рали-крос.

27 автомобилни екипажа от четири клуба взеха участие в първенството на страната през тази година. Състезанието, което също така е и за купа „Ловеч“, се проведе на пистата край ловешкото село Баховица. Това е първото и най-старо състезание по рали крос у нас, започнало преди 35 години.  Организатори тази година са Община Ловеч, Автомобилната федерация на България  и „Строител Криводол“.

Пилотите се състезаваха в четири дивизии на дълго 1050 метра трасе.  Във втора дивизия - автомобили до 1600 куб. см с предно предаване, на старта застанаха 10 пилоти, като най-бърз на финала бе Ивайло Здравков от АСК  "Старт М Криводол“.

В трета дивизия - автомобили до 2000 куб. см със задно предаване, участваха осем състезатели. Победител е Любослав Бойков от АСК Златобор с „ВАЗ“.

Победител в четвърта дивизия – автомобили до 2000 куб. см с предно предаване, е Ивайло Цветков от  АСК „Жико Моторспорт2“.  В надпреварата за купа "Лада", в която се състезаваха четири автомобила, първото място спечели Ивайло Цветков.

АСК "Старт М Криводол“ са отборните победители. Кристина Георгиева бе единствената участничка жена.

Към 01:26 на 24.07.2024 Новините от днес