site.btaОтборът на Карабах (Азербайджан) спечели като гост на Линкълн Реб Импс (Гибралтар) във втория квалификационен кръг на Шампионска лига

снимка: AP Photo/Martin Meissner

Отборът на Карабах (Азербайджан) победи Линкълн Реб Импс (Гибралтар) с 2:0 като гост в първия мач от втория квалификационен кръг на Шампионска лига по футбол.

Победителят от този мач ще играе с българския шампион Лудогорец в третия кръг, ако играчите от Разград се справят с Динамо (Минск).

Жуниньо е разписа в добавеното време на първото полувреме, а Торал Байрамов оформи крайния резултат в 75-ата минута.

Любопитното е, че дори Лудогорец да отпадне от Динамо (Минск), ще се изправи срещу загубилия от тази двойка в Лига Европа.

Кипърският шампион АПОЕЛ (Никозия) постигна минимална победа с 1:0 над Петрокуб Хинчещ (Молдова) в първия мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Българският национал Георги Костадинов отново беше титуляр и остана на терена през всичките 90 минути.

В други мачове от турнира Динамо Киев разгроми Партизан Белград с 6:2, а воденият от Жозе Моуриньо тим на Фенербахче спечели като гост на Лугано (Швейцария) с 4:3.