site.btaЕтър (В. Търново) започна сезона във Втора лига с победа над Янтра (Габрово)

Етър (В. Търново) започна сезона във Втора лига с победа над Янтра (Габрово)
Снимка: кореспондент на БТА в Габрово Радослав Първанов (ЕВ)

Изпадналият от Втора лига отбор на Етър (В. Търново) стартира сезона във второто ниво с 2:1 над Янтра (Габрово) като гост. Регионалното дерби можеше да завърши по всеки един начин, но гостите се възползваха от две грешки в защитата на Янтра и обърнаха развоя на мача.

Габровци започнаха много активно и в началото на мача упражниха сериозен натиск. В 12-ата минута Мартин Тошев откри резултата, след като получи топката на 10-ия метър след пробив и пас на Мартин Ганчев.

Но в 24-ата минута Етър изравни чрез гол на Принц Мбаке с глава. Той надскочи Константин Иванов при изпълнение на ъглов удар и с глава прати топката във вратата на Янтра.

До края на полувремето нито един от отборите не наложи надмощие, но три минути след началото на втората част етърци обърнаха. Разписа се юношата Тонислав Донков, който беше застанал на празна врата след пас на Айкут Рамадан. За Донков , който е роден през 2007-а година, това е дебютен гол в дебютния му мач в професионалния футбол.

След гола за гостите Янтра опита да реагира и да стигне до равенство поне, но при няколко добри атаки не успяха да стигнат до решаващ удар.

Първенство на България по футбол - Втора лига, първи кръг:
Янтра (Габрово) - Етър (Велико Търново)   - 1:2 (1:1)
Голмайстори: 1:0 Мартин Тошев 12, 1:1 Принц Мбаке 24, 1:2 Тонислав Донков 48

в понеделник:
ЦСКА-София II - Ловеч                       - 0:1 (0:1)
Голмайстор: Виктор Василев 38
червен картон: Марк-Емилио Папазов (ЦСКА-София II) - 80-а минута

Миньор (Перник) - Ботев (Пловдив) II        - 1:2 (1:2)

Лудогорец II - Локомотив (Горна Оряховица)  - 2:0 (2:0)

в неделя играха:
Беласица (Петрич) - Струмска слава (Радомир) - 3:0 (1:0)
голмайстор: 1:0 Атанас Карачоров 18, 2:0 Лукас Гроси 53, 3:0 Живко Димитров 90+4

от събота:
Спортист (Своге) - Пирин (Благоевград) - 0:1 (0:1)
голмайстор: 0:1 Валентин Йосков 2

Фратрия (Варна) - Добруджа        - 1:1 (0:0)
голмайстори: 1:0 Емил Янчев 50, 1:1 Румен Руменов 71

Спартак (Плевен) - Дунав (Русе)   - 2:5 (1:5)
голмайстори: 1:0 Преслав Георгиев 4, 1:1 Ндуалу Пахама 8, 1:2 Джан Хасан 18,
1:3 Ндуалу Пахама 36, 1:4 Камен Хаджиев 45+1, 1:5 Джонатан Нсонде 45+31,
2:5 Преслав Георгиев 66 Несебър - ЦСКА 1948 II           - 2:1 (1:0) голмайстори: 1:0 Валентин Сливов 28, 1:1 Ивайло Марков 72-дузпа, 2:1 Виктор Янев 74 Червен картон: Пламен Димов (Несебър) - 81-а минута Монтана - Марек (Дупница)        - 0:0

Към 21:51 на 26.08.2024 Новините от днес