site.btaГеорги Костадинов и АПОЕЛ (Никозия) с минимална победа над молдовците от Петрокуб в Шампионската лига

снимка: APOEL FC

Кипърският шампион АПОЕЛ (Никозия) постигна минимална победа с 1:0 над Петрокуб Хинчещ (Молдова) в първия мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Българският национал Георги Костадинов отново беше титуляр и остана на терена през всичките 90 минути, като за пореден път доказа важната си роля в средата на терена.

На стадион ГСП в Никозия АПОЕЛ беше по-добър през първото полувреме и поведе в 38-ата минута благодарение на гол от дузпа, отбелязан от Маркинос след фаул срещу новия сръбски нападатерл Дражич. Същият футболист можеше да открие резултата още в 7-ата минута, когато се отскубна от защитата на молдовския тим, излезе по диагонал срещу вратаря Силвиу Шмалена.

В 12-ата минута Костадинов извади жълт картон на Михаил Плътика, след като тръгна сам на дрибъл през центъра, премина двама футболисти, но беше подсечен от молдовския играч.

След почивката гостите от Молдова тръгнаха смело напред и в 56-ата и 60-ата минута на два пъти бяха близо до изравнителен гол. И в двата случая обаче вратарят Вид Белец спаси преднината на кипърците с майсторски избивания. В 64-ата минута Костадинов предотврати опасна атака, след като с тяло застана на пътя на тръгналия на скорост нападател на Петрокуб Дан Пушкаш.

В последните 20 минути обаче пак АПОЕЛ взе контрола върху събитията на терена и можеше да стигне до нов гол. Диумерси Ндонгала обаче пропусна да стреля в правилния момент, когато Виктор Мудрак от гостите го застигна и ликвидира опасността.

Повторението ще се проведе следващия вторник (30/07) в Молдова, а крайният победител отива в третия кръг, където ще срещне победителя от мача Слован (Братислава, Словакия) – Целие (Словения).

Утре в Шампионската лига стартира и вторият български легионер. Кирил Десподов и неговият ПАОК (Солун, Гърция) приема на своя стадион Тумба Борац (Баня Лука, Босна и Херцеговина).

Към 00:23 на 24.07.2024 Новините от днес