site.btaОще два медала за България от Европейското първенство по спортна аеробика в Анталия, националите приключват надпреварата с две титли и общо четири отличия

снимка: БТА архив

Българските състезатели спечелиха още два медала при мъжете и жените на Европейското първенство по спортна аеробика в турския курорт Анталия. Борислава Иванова и Христо Манолов станаха шампиони на смесени двойки, а Иванова взе бронз в индивидуалната надпревара.

Така България приключва шампионата с две титли и общо четири медала, след като по-рано днес Александър Мишинков спечели титлата при 15-17-годишните индивидуално, а освен това взе сребро и на смесени двойки заедно с Християна Златанова.

Борислава Иванова и Христо Манолов изиграха отлично композицията си и бяха оценени с най-високата оценка от 19.950 точки. След тях останаха двойките на Италия и Румъния 1 съответно с 19.750 и 19.550 точки.

При жените Иванова спечели бронз, след като на финала получи трета по сила оценка от 20.400 точки. Златото взе Маелис Ленкло (Франция) с 20.550 точки, а втора се нареди Анастасия Курашвили (Украйна) с 20.400 точки, но с по-висок резултат от българката за изпълнение.

Манолов завърши на седмо място в индивидуалната надпревара при мъжете с 19.600 точки, а шампион е Давиде Начи (Италия) с 20.900 точки.

Това е изключително силно представяне на българските състезатели, които показаха отново, че са в елита на този спорт.

Към 09:16 на 29.08.2024 Новините от днес