site.btaАтлетико Мадрид не успя да победи Еспаньол на "Уанда Метрополитано"

Атлетико Мадрид не успя да победи Еспаньол на "Уанда Метрополитано"
снимка: АП/Manu Fernandez

Отборът на Атлетико Мадрид направи втора грешна стъпка от началото на сезона в испанската Ла Лига, след като в среща от третия кръг стигна само до равенство 0:0 при домакинството си на Еспаньол.

На "Уанда Метрополитано" домакините имаха пълно игрово превъзходство през всички 90 минути на срещата, но на два пъти попадения на Родриго Рикелме бяха отменяни заради засада. Още в седмата минута пък удар на защитника Самуел Лино се отби от страничната греда.

С най-голяма заслуга за равенството обаче бе вратарят на Еспаньол бе вратарят Жоан Гарсия, който се отличи със серия критични спасявания и бе избран за "Играч на мача".

За Атлетико това е второ равенство от началото на сезона и с актив от 5 точки тимът вече изостава с четири от лидера Барселона. За Еспаньол това бе първа точка след минималните загуби от Валядолид и Реал Сосиедад в първите два кръга.

В другата късна среща от програмата в сряда вечер Алавес постигна първия си успех за сезона след 2:1 при гостуването на Реал Сосиедад.

Нападателят на домакините Микел Оярсабал бе изгонен от игра в 29-ата минута, но само три по-късно Реал Сосиедад успя да поведе чрез Брайс Мендес.

Точно преди почивката Алавес изравни от дузпа чрез Асиер Виялибре, а през второто полувреме с числено предимство гостите реализираха и пълен обрат с гол на Тони Мартинес в 77-мата минута.

В класирането Алавес е на осмо място с 4 точки, докато Реал Сосиедад е на 12-о с 3 точки.

Първенство на Испания по футбол, мачове от третия кръг: Атлетик Билбао - Валенсия 1:0 Валядолид - Леганес 0:0 Атлетико Мадрид - Еспаньол 0:0 Реал Сосиедад - Алавес 1:2 от вторник: Майорка - Севиля 0:0 Райо Валекано - Барселона 1:2 от понеделник: Виляреал - Селта 4:3 в четвъртък: Жирона - Осасуна Лас Палмас - Реал Мадрид Бетис - Хетафе - отложен В класирането води Барселона с 9 точки, преди Виляреал със 7 и Селта Виго с 6.

Към 10:25 на 29.08.2024 Новините от днес