site.btaОБНОВЕНА Лидерът в световната ранглиста Яник Синер достигна до четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в Хале, Циципас отпадна

снимка: Claus Bergmann/dpa via AP

Лидерът в световната ранглиста и поставен под номер 1 в схемата Яник Синер (Италия) достигна четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в Хале (Германия) от сериите АТП 500 с награден фонд 2 255 655 евро.

Синер победи трудно Фабиан Марожан (Унгария) с 6:4, 6:7(4), 6:3 за 2:15 часа.

Той поведе в решаващия трети сет с 5:1, след което загуби подаването си. Все пак италианецът успя да затвори двубоя с третия си мачбол в деветия гейм.

"За първи път се изправям срещу него. Той вече е побеждавал невероятни играчи, така че знаех, че трябва да играя наистина, наистина добре", каза Синер.

Шампионът от Откритото първенство на Австралия ще се изправи срещу германеца Ян-Ленард Щруф или Стефанос Циципас (Гърция) в петък.

Хуберт Хуркач също стигна до четвъртфиналите. Полякът, който спечели турнира на трева през 2022 година, победи австралийския квалификант Джеймс Дъкуърт със 7:6(3), 6:4. Той наниза 17 аса в двубоя.

Номер 6 в схемата Стефанос Циципас загуби от представителя на домакините Ян-Ленард Щруф с 4:6, 4:6 за 68 минути, след като допусна по един пробив във всеки от сетовете.

"Това е много специално. Публиката ме подкрепяше и беше просто невероятно усещане, невероятна атмосфера", каза Щруф.

Следващият съперник на 34-годишния германец ще бъде Яник Синер.

Маркос Хирон (САЩ) пък елиминира италианеца Матео беретини с 3:6, 6:4, 6:3.

Германският номер 1 Александър Зверев също вече е на четвъртфиналите, след като победи италианеца Лоренцо Сонего в сряда.

Към 23:24 на 30.07.2024 Новините от днес