site.btaСимеон Петров вкара първия си гол за Шльонск (Вроцлав), отборът остава на 2 точки от върха в полската Екстракласа

снимка: FAF - Fotografia Adriana Ficek/официална страница на Шльонск

Българският защитник Симеон Петров вкара първия си гол с екипа на Шльонск (Вроцлав) при успеха с 4:0 над Краковия в 32-ия кръг на полската Екстракласа. Петров, който е роден във Франция и играе като преотстъпен от ЦСКА 1948, се разписа още във 2-ата минута след подаване на Петер Шварц от ъглов удар. Снажният бранител нацели топката с глава между двама бранители на гостите и остави вратаря безпомощен.

Петров, както и другият българин в състава – Алекс Петков, играха пълни 90 минути за успеха на своя тим, който им увеличи точките си на 57 и остава на 2 от лидера Ягелония Бялисток. До края на първенството има още два кръга, в които Шльонск приема Радомяк (Радом) и накрая гостува на Раков (Ченстохова). По същото време Ягелония се справи с Корона (Келце) с 3:0 и държи върха, като им предстоят гостуване на Пяст Гливице и домакинство на Варта Познан.

Ерик Еспосито удвои преднината в 34-ата минута, а Пьотър Самиец-Талар направи разликата класическа в 43-ата. Матеуш Жуковски две минути преди края вкара за 4:0 и за него това беше първи гол през сезона.

Към 07:26 на 03.08.2024 Новините от днес