site.btaФранция постигна минимален успех над Аржентина на олимпийския турнир по футбол

Франция постигна минимален успех над Аржентина на олимпийския турнир по футбол
снимка: АР. Moises Castillo

Франция победи Аржентина с 1:0 и се класира за полуфиналите на олимпийския турнир по футбол. Единственото попадение в срещата, която бе играна в Бордо бе дело на Жан-Филип Матета още в 5-ата минута. Новото попълнение на Байерн Мюнхен Макъл Олисе вкара втори гол за за „петлите“ в 84-ата минута, но след проверка с ВАР съдията реши, че има нарушение в атака.

През цялата среща аржентинците притискаха своя противник и на няколко пъти направиха сериозни пропуски пред вратата на Франция.

Домакините ще се изправят в полуфиналите срещу Египет. „Фароните“ се наложиха над Парагвай с 5:4 след изпълнение на дузпи и 1:1 в редовното време и продълженията. Парагвайците поведоха в 71-ата минута с гол на Давид Гомес. Само две минути преди края на редовното време Ибрахим Адел изравни. При дузпите Марсело Перес пропусна за Парагвай, докато всичките пет изпълнители за Египет бяха точни.

Фермин Лопес отбеляза два гола за успеха на Испания с 3:0 срещу Япония в Лион. Победата на „Ла Фурия“ ги класира за полуфиналите на олимпийския турнир по футбол при мъжете. В битката за място на финала испанците ще се изправят срещу Мароко, който записа категоричен успех с 4:0 над САЩ.

21-годишният Фермин бе част от тима на Испания, който триумфира на Евро 2024. Халфът на Барселона отбеляза първите два гола за своя тим. Мао Хосоя бе точен за Япония в края на първата част, но след справка с ВАР попадението бе отменено. В края на срещата Абел Руис оформи крайното 3:0.

Към 03:17 на 03.08.2024 Новините от днес