site.btaСловения се наложи след драма над Франция на олимпийския волейболен турнир, тимът на САЩ победи Япония

Снимка: AP Photo/Alessandra Tarantino

Тимът на Словения победи Франция с 3:2 (25:20, 25:23, 25:27, 22:25, 15:11) в олимпийския волейболен турнир.

Словенците поведоха убедително с 2:0 гейма и 24:22 в третата част като имаха две възможности да запишат чиста победа. "Петлите", които са олимпийски шампиони от Токио, успяха да изравнят, а след това взеха частта. Франция се наложи с 25:22 и в четвъртия гейм и вкара двубоя в тайбрек. В него обаче Словения бе по-добрият отбор и приключи мача с 15:11 с успешна блокада на Ален Пайенк при атака на Жан Петри.

Тончек Щерн от Словения бе най-резултатен в мача с 28 точки, а Ървин Нгапет реализира 21 за французите.

Тимът на Словения е на първо място в Група "А", а Франция също се класира напред като втори тим.

В късния мач от деня отборът на САЩ победи Япония с 3:1 (25:16, 25:18, 18:25, 25:19). Американците бяха по-добри в голяма част от мача, като отстъпиха само в третия гейм. Те приключиха мача с успешна атака на Арон Ръсел, след който топката излезе в аут след блок на Кентанаро Таканаши.

Матю Андерсън реализира 16 точки за САЩ, Тори Дефалко и Тейлър Аверил добавиха по 14. Юджи Нишида бе най-резултатен в срещата с 18 точки.

Главен съдия на двубоя бе българинът Ивайло Иванов.

САЩ е лидер в Група "С", като втори ще завърши тимът на Германия, а Япония трябва да е сред най-добрите трети.

По-рано през деня тимът на Бразилия се наложи над Египет с 3:0 (25:11, 25:13, 25:16). Дарлан Ферейра Соуза записа 15 точки за южноамериканците, Рикардо Лукарели Соуза добави 13. За 8 точки реализира Мустафа Иса.

Бразилия е на трето място в Група "В" след Италия и Полша, но ще продължи напред сред най-добрите трети.

Към 03:12 на 03.08.2024 Новините от днес