site.btaДва гола на Лаказет изпратиха Лион на финал за Купата на Франция

Два гола на Лаказет изпратиха Лион на финал за Купата на Франция
Снимка: AP Photo/Laurent Cipriani

Нападателят Александър Лаказет вкара два гола и Олимпик Лион се класира на финал в турнира за Купата на Франция след победа с 3:0 срещу Валансиен. В решаващия мач петкратните носители на трофея ще срещнат Пари Сен Жермен или Рен.

Мачът в Лион всъщност започна с гол на Валансиен, който обаче бе отменен след намеса на ВАР. Лаказет даде преднина на отбора си малко след почивката, когато бе съборен в наказателното поле от Жофри Куфо и вкара за 1:0 със силен удар под напречната греда.

Бившият нападател на Арсенал се възползва от асистенция на Саид Бенрама в 57-та минута за 16-ия си гол за сезона, а Гифт Орбан оформи крайното 3:0 с попадение четвърт час преди края на редовното време.

Пари Сен Жермен, 14-кратен победител в турнира за Купата на Франция, е домакин на Рен във втория полуфинал днес от 22:10 часа българско време.

Към 19:16 на 14.09.2024 Новините от днес