site.btaБайер Леверкузен се наложи на Хофенхайм като гост в Бундеслигата

Байер Леверкузен се наложи на Хофенхайм като гост в Бундеслигата
снимка: АР, Uwe Anspach

Шампионът Байер Леверкузен спечели с 4:1 над Хофенхайм като гост в мач от третия кръг на германската Бундеслига.

Футболистите на Шаби Алонсо стигнаха до аванс от два гола след точни удари на Мартин Терие и Виктор Бонифейс. В 37-ата Бериша намали изоставането на Хофе.

В 70-ата минута Флориан Вирц от дузпа направи 3:1 за Байер. Само 180 секунди по-късно Бонифейс вкара второто си попадение в двубоя и оформи крайното 4:1.

Щутгарт стигна до първата си победа през новия сезон в Бундеслигата, след като се наложи като гост над Борусия Мьонхенгладбах с 3:1. През седмицата „швабите“ ще мерят сили на “Сантяго Бернабеу” с Реал Мадрид на старта на Шампионската лига.

Германският национал Дениз Ундав изведе Щутгарт напред в 21-вата минута, но само шест по-късно Аласан Плеа изравни. След почивката гостите стигнаха до успех с два гола на Ермедин Демирович.

Фрайбург победи с 2:1 Бохум. Нидерландският нападател Майрон Боаду откри резултата за гостите в 45-ата минута. След подновяването на играта се стигна до обрат след два гола на Чуквубуике Адаму само в рамките на три минути. В самия край на двубоя Хьолер отбеляза трети гол за Фрайбург, който бе отменен.

РБ Лайпциг не успя да победи като домакин Унион Берлин – 0:0. Белгийският национал Лоис Опенда пропусна дузпа за „биковете“ в 74-ата минута, която бе отразена от вратаря Рьонов. Като цяло домакините от Лайпциг имаха редица положения, но направиха пропуски.