site.btaВиляреал спечели победа в края срещу десет души от Майорка

Виляреал спечели победа в края срещу десет души от Майорка
Снимка: AP Photo/Alberto Saiz

Виляреал победи Майорка с 2:1 като гост в мач от петия кръг на испанската Ла Лига. "Жъртата подводница" се възползва от факта, че игра във втората половина на второто полувреме с човек повече на терена, като дълбоко в добавеното време Айосе Перес донесе трите точки на гостите.

Виляреал първи откри резултата в 27-ата минута. Тогава от трудна позиция Логан Коста засече с глава центриране на Алекс Баена е прати топката в левия ъгъл на вратата на Донимик Грайф. Първото полувреме завърши с преднина на Виляреал.

В 55-ата минута Ведат Муричи успя да изравни за домакините, но попадението ме бе зачетено, тъй като страничният съдия бе вдигнал флага за засада. Само две минути по-късно Раул Албиол от Виляреал си вкара автогол, с което резултатът бе изравнен.

Двадесет минути преди края на редовното време Тони Лато от Майорка бе изгонен с директен червен картон за ужасяващо влизане в краката на съперник.

До края на срещата Виляреал бе по-активният отбор и в четвъртата минута на добавеното време Айосе Перес донесе пълния успех на тима.

Със спечелените точки тимът на Виляреал излезе на второ място в класирането, като все още няма загуба през сезона - 3 победи и 2 равенства. Майорка е десети с 5 точки.