site.btaМаринела Нинева и Иван Андреев станаха шампиони в състезание по крос кънтри в Луковит

снимка: Николай Венков/БТА

Маринела Нинева и Иван Андреев станаха шампиони в състезанието по крос кънтри "Луковитски моми", кеото се проведе на традиционното трасе със старт-финал на градския стадион "Христо Ботев" в Луковит.

Над 200 спортисти от 32 клуба от цялата страна участваха в надпреварите седмица преди националния шампионат в тази дисциплина, който ще бъде също в Луковит на 26 октомври.

Победители при мъжете и жените станаха Иван Андреев (Дунав Русе) и Маринела Нинева (Локомотив Дряново).

Андреев спори за първото място на 3000 метра с Николай Кауфман (Орхание Ботевград) и записа 8:49.8 минути. Кауфман е втори с 8:52.3, а малко след тях завърши шампионът на 800 метра Иван Минков Иванов (Юниверсал София) с 8:58.9.

На 2000 метра Нинева беше първа със 7:07.7 минути, пред Янислава Марикова (Орхание Ботевград) със 7:40.9 и Мария Чолакова (Тракия Пловдив) с 8:33.6.

Към 22:27 на 19.10.2024 Новините от днес