site.btaВалядолид се наложи над Алавес в мач с пет гола и червен карон в испанската Ла Лига

снимка: AP Photo/Joan Monfort, архив

Тимът на Валядолид се наложи над Алавес с 3:2 като гост в среща от десетия кръг на испанското футболно първенство. С втората си победа за сезона Валядолид събра 8 точки на 18-ата позиция във временното класиране в Ла Лига, докато отборът на Алавес е 14-и с 10 точки към момента.

Домакините от Алавес поведоха още в шестата минута на двубоя чрез Тони Мартинес, но сенегалският нападател Мамаду Сила изравни за 1:1 с попадение в 17-ата минута от дузпа.

Останалите голове паднаха през второто полувреме. Валядолид поведе с 2:1 след нова дузпа в 72-ата минута. Селим Амала бе точен за гостите от бялата точка, а четири минути по-късно Ануар Мохамес Туами покачи на 3:1 за Валядолид, възползвайки се от асистенция на Сила.

Крайното 2:3 оформи Кике Гарсия с прецизно изпълнение в седмата минути на добавеното време.

Две минути по-късно Гарсия получи втори жълт и съответно червен картон, а Алавес завърши мача с човек по-малко.