site.btaНай-добрият български състезател по мотоциклетизъм Мартин Чой завърши годината с две титли и рекорд на пистата в Серес

снимка: Личен архив

Най-добрият роден състезател по мотоциклетизъм Мартин Чой (ЕКО БМВ MC77 рейсинг тийм) приключи 2024 година с две шампионски титли и рекордно постижение за най-бърза обиколка  (1 :17.5 минута) от българин на пистата в Серес (Гърция).

Чой завърши на първо място в генералното подреждане на BMU European championship и на републиканския шампионат. Така в кариерата си той има вече 33 титли в двата шампионата. 18 пъти Мартин Чой е бил на номер 1 в България и има 15 златни медала от Балканските първенства на писта през годините. Първите места за 2024-а бяха подпечатани още в съботния ден на Серес, след като в клас Superbike1000 беше недостижим за конкурентите си и благодарение на точковия актив финишира като шампион кръг преди края.

"Изпълних целите си за годината. Две титли и в двата шампионата. Много съм щастлив от последното състезание в Серес. Всяка година конкуренцията е сериозна, но благодарение на моите спонсори и професионален екип правя силни резултати. Тези 33 титли са плод на адски много труд, лишения и работа през годините. Сега ми предстои кратка почивка и започвам подготовка за следващия сезон, който също се очертава да бъде наситен от състезания", каза Мартин Чой.

Към 19:21 на 14.10.2024 Новините от днес

Сектор „Български документи за самоличност“ при ОДМВР – Търговище ще съдейства на българските граждани, които не притежават валидни документи за самоличност, да упражнят правото си на глас в деня на частичните избори за кмет на гр. Омуртаг на 20 октомври 2024 г.