site.btaМартин Чой записа две победи от два старта в Супербайк в Серес

Мартин Чой записа две победи от два старта в Супербайк в Серес
Снимка: Iliev Sports Agency

Най-добрият български пистов мотоциклетен състезател Мартин Чой (ЕКО БМВ МС 77 Рейсинг Тийм) записа две победи от две състезания по време на 3 и 4 кръг от BMU European championship 2024 в Серес.

Българският пилот доминираше в клас Супербайк 1000 и заслужено се качи два пъти на първото място за награждаване. В събота при температура на въздуха от 32 градуса, а на асфалта от 48 градуса, Мартин Чой потегли от лидерската позиция на решетката, благодарение на най-бързата обиколка в квалификацията - 1.18:100 минути. Чой водеше от флаг до флаг в 16-те обиколки и не допусна да бъде изпреварен до финала.

Това се повтори и в неделя, когато Чой натисна здраво от старта и завърши с аванс от 6.4 секунди пред гръцката надежда Димитриос Каракостас (Хонда). Горещото и задушно време през уикенда не позволи на състезателите да запишат рекордни времена на пистата, но Чой се движеше много сигурно и стабилно в рамките на 1:18 минути във всяка обиколка.

"Дойдох на Серес за две победи и се радвам, че спечелих. Беше невероятна жега и съм щастлив от карането си. Моторът беше перфектен. Благодаря на моя екип за всичко, което направиха в събота и неделя, а също така и на публиката за подкрепата. Веднага тръгвам към софийското летище, защото заминавам за Белгия. В събота ще бъде Световното ендюрънс първенство на пистата Спа и отново съм част от тима на МACO Racing Team. Предстои ни 8 часовото изпитание и се надявам всичко да бъде наред. В перфектна форма съм и готов за него" каза Мартин Чой, цитиран от своя екип.

Състезанието на Спа-Франкоршан ще започне на 8 юни в 12:00 часа местно време ( 13:00 БГ) и ще се излъчва в ефира на Евроспорт.

Към 21:15 на 14.10.2024 Новините от днес