site.btaМартин Чой записа рекорд на писта "Долна Митрополия" и спечели първото място в Балканския и Републиканския шампионат по мотоциклетизъм

Мартин Чой / Снимка: Iliev Sports Agency

Най-успешният български състезател на писта Мартин Чой записа рекорд в клас Superbike на пистата "Долна Митрополия" край Плевен и спечели първото място в Балканския и Републиканския шампионат по мотоциклетизъм.

Рекордът на Чой, състезаваш се за "Еко BMW МС 77 рейсинг тийм", бе постигнат с време 1:30.875 минути.

"Две победи и целта беше изпълнена в Плевен. Беше страхотен уикенд и благодаря на публиката за уважението към мен. Благодаря и на хората в екипа ми, които за пореден път бяха перфектни във всяко отношение. След няколко дни тръгвам за Атина, където съм поканен от ЕКО да бъда официален гост на Рали Акрополис и ще имам удоволствието в един от дните да бъда в автомобила на претендента за световната титла Елфин Еванс. Със сигурност ще бъде уникално изживяване да съм до него и очаквам с нетърпение гостуването на кръга от WRC в гръцката столица. Веднага след това тръгвам за Франция, където ще карам в 24-часовото състезание от Световния ендюрънс шампионат "с тима на МАКО Рейсинг“, заяви Мартин Чой.

Успехи на Балканския и националния шампионат записаха още Иван Костадинов във F 1000, Димитър Митов в STK 1000, Антонио Николов във F 600 и Пламен Христов в SP 125. В отборното подреждане българите финишираха първи пред тимовете на Гърция и Румъния.

България триумфира и на супермото, изпреварвайки отборите на Румъния и Турция. Победи записаха Димитър Тотев, Радостин Михайлов и Велислав Марков.