site.btaИлиян Радулов спечели доиграването срещу Хуан Карлос Фуентес и изравни резултата между България и Салвадор за Купа "Дейвис"

Илиян Радулов / Снимка: Коресподент на БТА в Пловдив Димитър Петков

Илиян Радулов спечели доиграването на двубоя срещу Хуан Карлос Фуентес и така изравни резултата на 2:2 победи в мача между България и Ел Салвадор от Световна група II на Купа "Дейвис", неофициалното световно отборно първенство по тенис за мъже в Пловдив.

Срещата между Радулов и Фуентес бе прекъснат вчера заради дъжд при 6:1, 5:2 в полза на българина и 40:40 в осмия гейм на втория сет. Днес тя беше подновена малко след 13:00 часа и след само три разиграни точки българският тенисист затвори двубоя с пробив и 6:2 във втората част.

По този начин общият резултат между България и Салвадор е 2:2 победи, като в решителния пети мач Янаки Милев ще се изправи срещу Марсело Аревало, който е двукратен шампион на двойки от Откритото първенство на Франция.

При победа България ще играе през февруари следващата година за изкачване в Световна група I. При загуба, пак през февруари, ще трябва да премине през бараж за оставане в Световна група II.

Към 23:52 на 16.09.2024 Новините от днес