site.btaИлиян Радулов е само на гейм от победата, дъжд отложи развръзката на мача между България и Салвадор за Купа "Дейвис"

снимка: БФТенис

Дебютантът Илиян Радулов е само на гейм от това България да изравни резултата срещу Салвадор на 2:2 победи в мач от Световна група II за Купа "Дейвис", неофициално отборно Световно първенство по тенис. Срещата се играе на кортовете ТК "Локомотив" в Пловдив.

19-годишният Радулов имаше преднина от 6:1, 5:2 преди двубоя срещу Хуан Карлос Фуентес да бъде прекъснат заради дъжд. Срещата ще бъде подновена утре в 12:30 часа. Радулов през цялото време доминираше на корта.

В решителната пета среща Янаки Милев ще играе срещу Марсело Аревало (шампион в мъжките двойки на "Ролан Гарос" през 2022 и 2024 година и полуфиналист при дуетите на Откритото първенство на САЩ по-рано през този месец).

България е в състав Пьотр Нестеров, Янаки Милев, Александър Донски, Илиян Радулов и Иван Иванов. Капитан на тима е Валентин Димов, а Тихомир Грозданов е помощник треньор.

При победа България ще играе през февруари следващата година за изкачване в Световна група I. При загуба, пак през февруари, ще трябва да премине през бараж за оставане в Световна група II.

Срещата за Купа "Дейвис" се провежда с подкрепата на Министерство на младежта и спорта, Министерство на туризма и Община Пловдив.

Към 00:13 на 16.09.2024 Новините от днес