site.btaАнглия не се затрудни срещу Република Ирландия, Грузия победи Чехия в Лигата на нациите

снимка: AP Photo/Peter Morrison

Отборът на Англия победи Република Ирландия с 2:0 като гост в първи мач от група 2, Лига В във футболния турнир Лига на нациите. Деклан Райс и Джак Грийлиш донесоха първия успех на англичаните под ръководството на временния мениджър Лий Карсли.

Райс се разписа за 1:0 в 11-ата минута след хубав удар, с който прати топката в горния десен ъгъл на вратата на домакините. Пет минути по-късно Хари Кейн пропусна нова добра възможност за Англия, а в 26-ата Джак Грийлиш получи топката от Райс и не сгреши за преднина от 2:0.

Гостите имаха претенции за дузпа в 34-ата минута след падане на Хари Магуайър в наказателното поле, но такава не бе отсъдена.

Англия свали оборотите през второто полувреме, но домакините не успяха да нанесат точен удар в очертанията на вратата на противника, а Джаръд Боуен пропиля последната възможност за гостите да вкарат още един гол.

В следващите мачове от групата на 10 септември Англия ще бъде домакин на Финландия, а Република Ирландия приема Гърция.

Също в Лига В, но в група 1 отборът на Грузия победи Чехия с 4:1 като домакин. Хвича Кварацхелия даде преднина за грузинския състав в 33 минута от дузпа, а в рамките на 13 минути през второто полувреме домакините отбелязаха три гола.

В 53-ата Гиорги Чакветадзе направи резултата 2:0, десет минути по-късно Жорж Микаутадзе покачи на 3:0 за домакините, а само три след това, в 66-ата, Гиорги Кохорашвили бе точен за 4:0.

Автор на единственото попадение за гостите бе Лукаш Калвах в 80-ата минута.

В следващия кръг Грузия ще гостува на Албания, докато Чехия приема Украйна на 10 септември.

Към 00:15 на 08.09.2024 Новините от днес