site.btaРумъния постигна убедителна победа над Косово в Лигата на нациите

Румъния постигна убедителна победа над Косово в Лигата на нациите
Разван Марин (на преден план) вкара един от головете за победата на Румъния над Косово / снимка: АП/Themba Hadebe

Румъния победи с 3:0 Косово като гост в мач от първия кръг на група 2 в Лига "С" на Лигата на нациите.

На стадион "Фадил Фокри" в Прищина северните ни съседи имаха пълно игрово предимство и заслужено се прибраха в Букурещ с трите точки.

Денис Ман откри в 40-ата минута след подаване на Разван Марин, а точно Марин покачи на 2:0 в 51-вата минута от дузпа.

Крайното 3:0 бе оформено от Денис Драгуш в 82-рата минута, а проблемите за Косово се задълбочиха още повече три минути след това, когато Мергим Войвода бе изгонен за втори жълт картон.

За Косово на пейката през целия мач остана новото попълние на българския ЦСКА-София Лумбард Делова.

В класирането в група Румъния и Кипър водят с по 3 точки. Във втория кръг на турнира, който е след три дни, двата отбора са домакини съответно на Литва и на Косово.

Към 11:16 на 07.09.2024 Новините от днес