site.btaИталия забрави разочароващото представяне на европейското първенство с категорична победа над Франция в Лигата на нациите

Италия победи Франция в Лигата на нациите / снимка: АП/Michel Euler

Националният отбор на Италия постигна победа с 3:1 над Франция като гост в първи мач и за двата отбора от група 2 на Лига "А" на Лигата на нациите.

На "Парк де Пренс" в Париж обновената селекция на Лучано Спалети се представи изключително силно и нямаше помен от безликото излъчване на тима на европейското първенство преди по-малко от три месеца.

Франция поведе още в първата минута чрез Брадли Баркола, но това не стресна гостите по никакъв начин. Баркола открадна топката от Джовани ди Лоренцо веднага след началния удар и се разписа в 12-ата секунда, за да вкара първия си гол за националния отбор. Това бе и най-бързото попадение в цялата история на френския тим.

Само няколко минути след това Давиде Фратези можеше да изравни, но от броени метри нацели напречната греда. Италианският тим продължи да диктува играта и в 30-ата минута защитникът на Интер Федерико Димарко изравни със зрелищен удар от дистанция.

Малко след почивката друг играч на "нерадзурите" - Фратези, се реваншира за пропуска си от началото на срещата и направи обрата за италианците пълен. Халфът бе точен в 51-вата минута след асистенция на Матео Ретеги.

Крайното 3:1 бе оформено от Джакомо Распадори в 74-тата минута.

В другия мач от групата, който се игра на неутрален терен в унгарския град Дебрецен по причини за съображение за сигурност, Белгия победи с 3:1 Израел.

Всички голове в двубоя бяха вкарани от играчи на символичните домакини от Белгия, като на два пъти се разписа капитанът на тима Кевин де Бройне. Халфът на Манчестър Сити откри в 21-вата минута, а в 52-рата оформи крайното 3:1 от дузпа. Другият гол за белгийците бе дело на Юри Тилеманс в 48-мата минута, а Израел се разписа в 36-ата, когато Тимоти Кастан си вкара автогол.

Белгия можеше да запише и по-изразителен успех, но в 56-ата минута Лоис Опенда пропусна дузпа, която изненадващо не бе бита от Де Бройне, който можеше да запише хеттрик. Опенда стреля право в центъра на вратата и Йоав Герафи, който остана на място, парира шута му.

В последните секунди на срещата Давид Давид вкара гол за Израел, но той бе отменен заради засада от съдийската бригада, ръководена от англичанина Майкъл Оливър.

Към 11:18 на 07.09.2024 Новините от днес