site.btaКристиано Роналдо вкара гол номер 900 в кариерата си при домакински успех на Португалия срещу Хърватия, Сан Марино спечели футболен мач за първи път от над 20 години

Роналдо празнува гол номер 900 пред португалските фенове / Снимка: AP Photo/Armando Franca

Кристиано Роналдо вкара юбилейния си гол номер 900 на клубно и международно ниво, след като се разписа за победа на Португалия с 2:1 срещу Хърватия в мач от Лигата на нациите по футбол. Така иберийците оглавиха група А1 при равенство в точките с Полша.

Роналдо стигна до юбилейното попадение в 34-та минута, когато получи подаване от Нуно Мендеш между двама хърватски бранители и засече топката от въздух, изпращайки я в обратния ъгъл на вратата. Бившият нападател на Реал Мадрид и Манчестър Юнайтед, видимо в изблик на емоции, изтича до корнера и коленичи пред португалските фенове, част от които носещи плакати "Кристиано - най-великият за всички времена".

Това бе 131-о попадение за Роналдо с националната фланелка на Португалия. Преди него за домакините се разписа и Диого Далот, а в самия край на полувремето бранителят си вкара и автогол, за да остави хърватите на едно попадение разстояние. Гостите обаче не успяха да вкарат втори път.

В другия мач от групата Полша записа драматична победа с 3:2 срещу Шотландия като гост. Точни през първото полувреме бяха Себастиан Симански в осмата минута и Роберт Левандовски от дузпа в 34-та, а шотландците имаха отменено попадение на Скот Мактоминей през първото полувреме.

Домакините успяха да върнат два гола чрез Били Гилмор в началните секунди на втората част и Мактоминей в 76-ата минута, но поляците изтръгнаха победата с попадение от дузпа на Никола Жалевски в седмата минута на добавеното време.

Сърбия пък спечели точка срещу европейския шампион Испания в мач от група А4. В другия двубой Дания надви Швейцария като домакин с 2:0 с попадения Патрик Доргу и Пиер-Емил Хьойберг, а нападателят на Лудогорец (Разград) Квадво Дуа се появи в игра за гостите в добавеното време на срещата. Швейцарците обаче я завършиха с двама души по-малко след червени картони на Нико Елведи и Гранит Джака.

Швеция излезе начело в класирането на група С1 с победа с 3:1 срещу Азербайджан, след като Александър Исак вкара два пъти, а Виктор Йокерес добави трето попадение. С три точки е и отборът на Словакия, който надви с 1:0 Естония с гол на Томаш Суслов в 70-ата минута.

Сан Марино пък постигна "футболно чудо", взривило социалните мрежи след последния съдийски сигнал. 19-годишният Нико Сенсоли вкара единствения гол в 53-ата минута и така неговият отбор надви с 1:0 Гибралтар в група D1. Това бе първа победа за Сан Марино от 28 април 2004 и 140 мача насам.

В изминалите 20 години Сан Марино записа няколко тежки загуби като 0:13 срещу Германия, но днес последният отбор в световната ранглиста стигна до три точки.

Към 02:23 на 06.09.2024 Новините от днес