site.btaКристиано Роналдо не успя да отбележи гол за Ал-Насър, получи от клуба специална фланелка по повод достигането на границата от 900 попадения в кариерата

снимка: AP Photo/Armando Franca

Кристиано Роналдо не успя да отбележи гол, а Ал-Насър завърши 1:1 като домакин с Ал-Ахли в среща от третия кръг на футболното първенство на Саудитска Арабия.

Преди срещата португалецът получи от клуба специална фланелка по повод достигането на границата от 900 попадения в кариерата си в официални мачове. На 5 септември Роналдо беше първият футболист, който преодолява тази граница, отбелязвайки в мача от груповата фаза на Лигата на нациите срещу Хърватия (2:1).

Гостите откриха резултата в 57-ата минута, като се разписа Франк Кесие. В 9-ата минута на добавеното време на второто полувреме играчът на Ал-Ахли Басам Ал-Хурайджи вкара топката в собствената си врата.

Главен съдия на мача беше руският рефер Сергей Карасьов. На 24 октомври 2023 година Руският футболен съюз подписа споразумение за сътрудничество с Футболната федерация на Саудитска Арабия в областта на съдийството.

Към 11:18 на 14.09.2024 Новините от днес