site.btaСеверна Ирландия оглави група С3 на Лигата на нациите с домакинска победа срещу Люксембург, футболист на ЦСКА-София изигра едно полувреме

Дейниъл Балард се радва след първия гол за домакините в Белфаст / Снимка: Liam McBurney/PA via AP

Футболен турнир Лига на нациите, мач от Лига С, група 3 между отборите на Северна Ирландия и Люксембург:

Северна Ирландия - Люксембург - 2:0 (2:0)
голмайстори: 1:0 Патрик Макнеър 11, 2:0 Дейниъл Балард 16
стадион: "Уиндзор Парк", Белфаст
главен съдия: Мариан Барбу, Румъния
жълти картони: Киърън Браун (Северна Ирландия); Енес Махмутович (Люксембург).
състав на Северна Ирландия: Бейли Пийкок-Фарел, Патрик Макнеър, Киърън Браун, Дейниъл Балард (82-Пол Смит), Трей Хюм, Конър Брадли, Джордж Сейвил, Айзък Прайс (74-Рос Маккаусланд), Шей Чарлс (82-Али Маккан), Дион Чарлс (46-Джош Магенис) и Калъм Маршал (57-Джамал Люис).
състав на Люксембург: Антъни Морис, Ларс Жерсон, Лоран Янс (74-Елдин Джогович), Флориан Бонерт, Ерик Вейга (74-Кристоф Бритес), Енес Махмутович (46-Мика Пинто), Дирк Карлсон, Кристофър Мартинс, Леандро Мартинс, Матияс Олесен (85-Себастиан Тил) и Жерсон Родригеш (85-Едвин Муратович).

Република Северна Ирландия победи с 2:0 Люксембург като домакин в мач от мач от група С-3 на футболния турнир Лига на нациите, с което отборът на Майкъл О'Нийл оглави класирането след първите мачове. В другия двубой България и Беларус завършиха наравно 0:0

Северноирландците си осигуриха трите точки в Белфаст още в началото на първото полувреме. Централният защитник Патрик Макнеър откри резултата едва в 11-ата минута на срещата, а неговият партньор в отбраната на домакините Конър Брадли, играещ за английския Ливърпул, се разписа пет минути по-късно за 2:0.

Люксембург не успя да върне попадение до края на мача и така стартира новия сезон със загуба.

За Люксембург по едно полувреме играха бивш и настоящ играч на ЦСКА-София. Енес Махмутович, който напусна "червените" това лято и подписа с нидерландския НАК Бреда, бе сменен на полувремето и неговото място зае новопривлеченият от ЦСКА-София ляв бек Мика Пинто