site.btaЮвентус постигна втора победа през сезона

Ювентус постигна втора победа през сезона

Ювентус записа втората си победа в шампионата на Италия. Отборът от Торино се наложи с 3:0 като гост срещу Верона в последен мач от втория кръг в Серия А.

"Бианконерите", които са начело в класирането с шест точки от две срещи, взеха солиден аванс още преди почивката след попаденията на Душан Влахович и Николо Савона.

Ювентус се справи с опита за първоначален натиск на Верона и сръбският национал Влахович откри резултата в двубоя в 28-ата минута, разписвайки се след асистенция на Кенан Йълдъз.

Само 11 минути след това Савона увеличи аванса за Ювентус с нов точен удар от наказателното поле. 21-годишният защитник реализира попадение в първия си мач като титуляр в елита на Италия.

В 53-ата минута Влахович оформи класическата победа за гостите от дузпа, отсъдена за нарушение на Джаксън Чачуа в наказателното поле срещу Самуел Мбангула, който асистира и за второто попадение в срещата.

Ръководеният от новия си треньор Тиаго Мота състав на Ювентус единствен има пълен актив от точки след два кръга, докато Верона има три пункта. "Бианконерите" стартират първенството с две поредни победи победа за първия път от сезон 2019-2020.