site.btaВиляреал се добра до драматичен успех срещу Селта в Примера дивисион

Виляреал се добра до драматичен успех срещу Селта в Примера дивисион
AP Photo/Alberto Saiz

Виляреал победи драматично с 4:3 пред собствена публика Селта Виго в първа среща от третия кръг в шампионата на Испания. Гол на Дани Парехо в десетата минута от допълнителното време осигури ценния успех в полза на "жълтите" в един от най-интересните мачове през настоящия сезон в Ла Лига.

Парехо не успя да се разпише от дузпа, спасена от вратаря Иван Вияр, но осигури трите точки за домакините, които на два пъти изоставаха в резултата.

Преди това галисйците взеха аванс в 12-ата минута чрез попадението на Борха Иглесиас, дошло след неумела намеса на вратаря Диего Конде. Домакините изравниха след още само 14 минути чрез Сержи Кардона след центриране от ъглов удар на Жерард Морено.

След малко повече от половин час игра Оскар Мингеса затвърди силната си форма и отново даде преднина на Селта с шут от фаул.

В 60-ата минута влезлият като като резерва Тиерно Бари, който беше купен от Базел миналата седмица, изравни с първото си докосване само 60 секунди след появата си на терена.

По-малко от четири минути след това автогол на бразилския защитник Жаилсон даде аванс за "жълтите", но Карл Старфелт възстанови равенството десет минути преди изтичане на редовното време.

Двата отбора опитаха да достигнат до победата, но късмет имаха домакините, които получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле срещу Тиерно Бари.

Виляреал има седем точки след три двубоя и е на първо място в класирането до момента. Селта е с спечелени шест точки.

По-късно тази вечер Майорка посреща Севиля, докато Барселона гостува на Райо Валекано. Шампионът Реал Мадрид ще играе срещу Лас Палмас в четвъртък.