site.btaНационалките по баскетбол до 16 години стартираха с поражение на Еврошампионата в Коня

снимка: Цветомир Петров /БТА

Националният отбор на България по баскетбол за момичета до 16 години започна със загуба участието си на Европейското първенство в Дивизия B, което се провежда в Коня, Турция. В първия си мач българският тим отстъпи пред Австрия с 59:84 (12:23, 18:30, 9:19, 20:12) в първата си среща от група D на шампионата.

Следващият двубой на баскетболистките на селекционера Лъчезар Коцев предстои на 17 август (събота) срещу Люксембург, отново от 21:30 часа.

След размяна на кошове на старта съставът Австрия вкара 17 безответни точки и се откъсна напред. Макар повече от четири минути националките да не успяваха да се разпишат, след силен завършек на първата четвърт те намалиха за 12:23. Съперникът обаче продължи да стреля с много висок процент от игра и през втория период и на почивката вече българките изоставаха с 30:53.

Резултатността спадна след паузата, но австрийките продължиха да увеличават аванса си и последната четвърт започна при 72:39 в тяхна полза. Отборът на България спечели заключителния период, намалявайки част от пасива си, но без това да може да промени крайния изход.

Валерия Стойчева завърши с 16 точки и 6 борби за българския тим, а Габриела Коцева добави 9 точки.

Към 02:16 на 17.08.2024 Новините от днес