site.btaТурция спечели европейската титла по волейбол за жени до 20 години в София

Турция спечели европейската титла по волейбол за жени до 20 години в София
Снимка: Милена Стойкова/БТА

Турция спечели титлата на Европейското първенство по волейбол за жени до 20 години в София.

В зрелищен финален мач Турция надигра Италия с 3:2 гейма (22:25, 25:16, 25:19, 17:25, 15:11) .

България бе съдомакин на шампионата заедно с Ирландия в продължение на 12 дни (5-17 август). Медалите бяха разпределени в столичната зала „Христо Ботев" пред погледа на президента на Българска федерация по волейбол Любомир Ганев.

Двубоят продължи 99 минути и бе ръководен от българския съдия Атанас Върбанов.

Най-резултатна във финала бе италианката Мерит Чиненянва Адигве с 22 точки, а за Турция това бе Берен Йеселинмак.

С тайбрек по-рано бе решено и третото място, а бронзовите отличия отидоха в тима на Белгия, който сломи Полша с 3:2 (25:23, 21:25, 13:25, 25:15, 15:10).

Към 00:12 на 18.08.2024 Новините от днес