РБ Лайпциг, Фрайбург, Хайденхайм и Унион Берлин с победи в първия кръг

site.btaИнголщад с Илия Груев в щаба и воденият от Петър Костурков тим на Аален отпаднаха за Купата на Германия

снимка: Harry Langer/dpa via AP, архив

Елитните РБ Лайпциг, Фрайбург, Хайденхайм и Унион Берлин се класираха за втория кръг (1/16-финали) в турнира за Купата на Германия по футбол.

Носителят на трофея от 2022-а и 2023 година РБ Лайпциг се наложи над третодивизионния Рот Вайс Есен с 4:1 като гост. Рамиен Сафи вкара за домакините още във втората минута, а по-късно за тима от Бундеслигата се разписаха Бенамин Шешко в 12-ата минута, Икома-Лоис Опенда в 40-ата, Антонио Нуса в 84-ата и Шави Симонс в 87-ата минута.

Финалистът от последното издание на състезанието Фрайбург се справи при гостуването си на третодивизионния Оснабрюк с 4:0. Два от головете вкара Жуниор Адаму. Той бе точен в 73-ата минута и четвъртата минута на добавеното време на срещата.

Хайденхайм отстрани играещия в четвъртото ниво на германския футбол Вилинген също след успех с 4:0 като гост в двубой от първия кръг на турнира. Хеттрик за гостите реализира Максимилиан Брьониг, разписвайки се в 43-ата, 48-ата и 53-ата минута.

Унион Берлин победи четвъртодивизионния ФК Грайфсвалдер с 1:0 като гост, а единственото попадение бе дело на Йорбе Фертесен в 67-ата минута

Третодивизионният Инголщад, в чийто треньорски екип е българинът Илия Груев, претърпя поражение от втородивизионния Кайзерслаутерн с 1:2 и отпадна от надпреварата. Гостите от Кайзерслаутерн поведоха с 2:0 до 35-ата минута, а от 49-ата играха с човек по-малко заради втория жълт и съответно червен картон за защитника Ян Гиамера. Инголщад, който е воден от старши треньора Забрина Витман, намали за 1:2 час в 88-ата минута чрез Райън Малоун.

Състезаващият се във Втора Бундеслига Шалке 04 спечели с 2:0 като гост на петодивизионния Аален, начело на който е българския старши треньор Петър Костурков.

Към 21:20 на 17.08.2024 Новините от днес