site.btaБългарският защитник Димитър Папазов дебютира с гол срещу Интер за Примаверата на Болоня

Димитър Папазов (в средата) / снимка: Личен архив

Младежкият национал Димитър Папазов направи отличен дебют за Примаверата на Болоня, след като се разписа за равенството 1:1 с Интер като гост в първия кръг на италианския шампионат за играчи до 20-годишна възраст.

18-годишният Папазов реализира за Болоня в 44-тата минута на мача. Той скочи най-високо при центриране от корнер Томазо Равальоли и с глава не остави шансове на стража на "нерадзурите" Алесандро Калигарис. Десетина минути по-рано домакините от Интер бяха повели чрез Даниеле Кието.

За представянето си Папазов, който може да играе както като ляв защитник, така и като централен, получи много висока оценка от старши треньора Клаудио Ривалта.

"Папазов, както и другите момчета, изигра добър мач. Определено силно представяне като за дебют в Италия. Ние трябва да гледаме на него като на ляв защитник, който обаче днес се наложи да играе като централен заради кадровите ни проблеми. Щастлив за гола, който вкара, както и за представянето му, от което личеше качество", каза Ривалта пред Болоня Спортс Нюс.

Димитър Папазов премина в Болоня преди броени дни с трансфер от българския Ботев Пловдив.

Към 15:19 на 17.08.2024 Новините от днес