site.btaНационалният отбор на България по баскетбол за момчета до 16 години завърши европейското първенство в Дивизия "А" с победа

снимка: БФБаскетбол

Националният отбор на България по баскетбол за момчета до 16 години спечели последния си мач от европейското първенство в Дивизия "А" в Ираклио, Гърция.

В мача за 15-ото място българите победиха Хърватия с 82:63 (26:23, 27:10, 15:16, 14:14) и така избегнаха възможността да загубят всичките си седем мача в надпреварата. Въпреки това и България, и останалият на последното 16-о място хърватски отбор изпадат от Дивизия "А" и догодина ще се състезават във втората по сила Дивизия "В".

Българските баскетболисти решиха мача във втората четвърт, която успяха да спечелят с 27:10 и на полувремето водеха с 53:33. След почивката играта бе равностойна и хърватите в нито един момент не бяха близо до обрат.

За България с 25 точки завърши Светослав Славов, като той хвана и 10 борби. 15 точки добави Мартин Попов, а Боян Кьосев се размина с "дабъл-дабъл", след като завърши с 9 точки и 10 борби.

За Хърватия Томислав Вучкович бе най-полезен с 24 точки, а със 17 се отчете Йосип Сантро.

По-късно днес Испания и Франция ще определят новия европейски шампион в тази възрастова група, а в мача за третото място играят домакините от Гърция и Сърбия.

Към 15:17 на 17.08.2024 Новините от днес