site.btaТреньорът на Дунав Мартин Ковачев след равенството с Монтана в Русе: „Хората в черно попречиха и на двата отбора“

Снимка: кореспондент на БТА в Русе Андрей Кючуков/ Архив

Получи се добър мач, но хората в черно попречиха и на двата отбора да изнесат една по-добра продукция. Това каза за БТА треньорът на Дунав Мартин Ковачев след мача с Монтана.

Двата отбора завършиха 1:1 в среща от четвъртия кръг на Втора лига на Градския стадион в Русе в неделя вечерта. Резултатът откри за 1:0 Джонатан Н'Сонде, след като засече с глава центриране в наказателното поле на гостите в третата минута от добавеното време на първата част. В 55-ата минута Илия Русинов изравни от дузпа, отсъдена от главния рефер Любомир Вушовски за нарушение на бранител на „драконите“ срещу нападател на Монтана в наказателното поле на домакините.

„Поведохме в резултата, имахме шанс да отбележим и втори гол, но хората в черно не ни позволиха. Дадоха несъществуваща дузпа, после страничния съдия каза, че имало засада, но не я вдигнал“, коментира Ковачев.

Защитникът Преслав Петров и вратарят Иван Гошев се наложи да бъдат заменени по време на мача заради контузии. Треньорът на Дунав изрази надежда, че те няма да се окажат сериозни и двамата ще могат да бъдат на разположение за следващия мач на русенския тим на 18 август в Габрово срещу местния Янтра 2019.

„Имаше две принудителни смени, които малко ни объркаха плановете, но поздравявам момчетата за играта. Те се раздадоха напълно и предложиха на съперника мъжка битка по целия терен от първата и последната минута. Поздравявам и отбора на Монтана. Получи се един наистина добър мач“, каза още за БТА Ковачев.

Към 12:21 на 12.08.2024 Новините от днес

Във ВКС е образувано тълкувателно дело по въпрос за връзката между действията на водача на МПС и поведението на увредения при извършване на преценка дали увреденият е допринесъл за настъпване на вредите, когато е малолетно лице и е пътувало без използване на обезопасителна система