site.btaРилски спортист доминира в турнира по 3x3 баскетбол за момичета в София

Рилски спортист доминира в турнира по 3x3 баскетбол за момичета в София
снимка: БФ Баскетбол

Отборът на Рилски спортист спечели турнира по 3x3 баскетбол за момичета, който се проведе през изминалия уикенд в София. Той събра някои от най-талантливите млади баскетболистки в страната.

В състезанието, включващо възрастови категории до 13 и до 15 години, доминиращи бяха отборите на Рилски спортист. Представителите на Самоков спечелиха турнира в по-малката възрастова група, след като на финала победиха Септември 97, докато трети остана Шампион 2006. Рилски спортист бе на върха и в категорията до 15 години, като този път преодоля Шампион в решаващия мач, а Септември завърши на трето място, показвайки отлична игра в атака.

Състезанията предоставиха много вълнуващи моменти и забавление, благодарение на отдаденото участие на всички отбори. Отборите на Славия, Септември, НСА, Левски и Политехника Дупница също допринесоха за успешното провеждане на надпреварата и демонстрираха страхотен спортен дух.

Призьорите получиха награди от Nike, осигурени от българската спортна верига магазини "Спорт Депо", а състезателките не останаха жадни благодарение на партньорите от PureH20.

Към 14:20 на 12.08.2024 Новините от днес