site.btaАндрей Рубльов отстрани миналогодишния шампион Яник Синер на четвъртфиналите на турнира по тенис в Монреал

снимка: Graham Hughes/The Canadian Press via AP

Поставеният под номер 1 и шампион от миналата година Яник Синер (Италия) отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Монреал (Канада) от сериите "Мастърс" с награден фонд 6.8 милиона долара.

Петият в схемата Андрей Рубльов (Русия) победи Синерс с 6:3, 1:6, 6:2 за час и 48 минути игра и се класира за полуфиналите, където го очаква двубой срещу друг италианец Матео Арналди.

Руснакът спечели първия сет след един пробив в четвъртия гейм, а след 1:1 във втората част Яник Синер записа пет поредни гейма, за да изравни резултата. В решителния трети сет Рульов поведе с 3:0 след ранен пробив и затвори мача с нов пробив за крайното 6:2.

И Андрей Рубльов, и Синер играха по два мача в събота вечер, отстранявайки съответно Брендън Накашима (САЩ) и Алехандро Табило (Чили).

Матео Арналди победи японеца Кей Нишикори с 6:4, 7:5 за час и 51 минути, за да си осигури сблъсък с Рубльов на полуфиналите.

Другите полуфиналисти ще бъдат определени от четвъртфиналните мачове между номер 2 в схемата Александър Зверев (Германия) и Себастиан Корда (САЩ), както и между елиминиралия в събота вечер Григор Димитров - Алексей Попирин (Австралия) и четвъртия поставен Хуберт Хуркач.

Полският тенисист надигра Артюр Риндеркнех (Франция) в третия кръг след обрат с 4:6, 6:3, 6:4. Двубоят продължи два часа и 16 минути.

Към 12:10 на 11.08.2024 Новините от днес