site.btaТреньорът на Локомотив Пловдив Любослав Пенев: Важно е да играем като колектив от първата до последната минута

Снимка: кореспондент на БТА в Пловдив Боян Ботев

Изказване на старши треньора на Локомотив Пловдив Любослав Пенев след срещата от четвъртия кръг в Първа футболна лига срещу домакина Берое (2:0):

"Няма да изпадам в подробности за конкретния мач, следвам линията на отбора. В последните си четирите мача играхме добре. Много е важно, че отборът се развива и надгражда, с търпение и методичност нещата се случват. Имаше много единоборства, в някакъв случай не отстъпвахме, което е много важно във футбола. Важно е да играем като колектив от първата до последната минута.

В сравнение с последния мач коригирахме някои неща, което е много важно, но постепенно започваме да се чувстваме по-добре, което е важно за отбора. Професионализмът и желанието ги има. Оттук нататък следва възстановяване, да няма контузени и подготовка за следващия мач. Не трябва да забравяме, че все още сме в началото на първенството и сме четвърти кръг. Нивата е много дълга, водим подготовка и се стягаме.

Аз съм изключителен оптимист, но преминавам през реалността. Не мисля, ако някой ми каже, че ще вземем четири, седем или сто точки, ние си имаме програма и работим по нея. Въпреки загубите и равните мачове, не се отклоняваме от пътя.  Има загуби и равенства, но това е съревнование. Поздравявам всички български олимпийци, без значение дали са спечелили медал или не".

Към 23:59 на 10.08.2024 Новините от днес