site.btaЛокомотив Пловдив победи Берое в мач от Първа лига

Локомотив Пловдив победи Берое в мач от Първа лига

Мач от четвъртия кръг в Първа футболна лига:

Берое Стара Загора – Локомотив Пловдив          0:2 (0:0)
голмайстори: 0:1 Жулиен Лами 58, 0:2 Христо Иванов 88
жълти картони: Карлос Алгара, Енцо Еспиноса, Оиер Сареги Исаса (Берое); Георги Каракашев, Христо Иванов, Хорхе Сегура, Оливие Кандем (Локомотив)
стадион "Берое", Стара Загора
състави:
Берое: Артур Мота, Оиер Сареги Исаса, Хуан Пабло Саломони, Франко Рамос (64-Джани Политино), Лучиано Скуадроне (74-Франциско Сагардия), Джорди Говеа (77-Кевин Сейхас), Сантиаго Годой, Винисиус Белоти (64-Алберто Салидо), Хуан Карлос Пинеда (74-Енцо Еспиноса), Карлос Алгара, Стефан Гаврилов
Локомотив Пловдив: Мартин Луков, Кристиян Пешов (71-Ангел Лясков), Хорхе Сегура, Мартин Паскалев,  Оливер Камдем, Георги Каракашев, Христо Иванов, Ивайло Иванов (64-Мартин Петков), Николас Пенев (64-Мартин Хайдаров), Димитър Илиев (86-Данило Полонский), Жулиен Лами (64-Владимир Медвед)

Локомотив Пловдив победи с 2:0 като гост Берое Стара Загора в двубой от четвъртия кръг от Първа лига, постигайки втори успех през новия сезон. Попаденията в срещата бяха дело на Жулиен Лами и Христо Иванов през второто полувреме.

Двата отбора започнаха предпазливо срещата и интересните моменти пред двете врати липсваха. Все пак домакините от Берое бяха малко по-активни, но единствено опитваха с центрирания да затруднят Мартин Луков.

Най-интересният момент дойде в 31-ата минута, когато Сантяго Годой бе съборен в наказателното поле на Локомотив Пловдив, но бе отсъдена засада, която бе потвърдена и след справка с ВАР.

В добавеното време на първата част домакините получиха добра възможност от пряк свободен удар, но капитанът Жорди Говеа прати топката далеч от целта.

Веднага след подновяването на играта Георги Каракашев от Локомотив Пловдив опита удар от дистанция, но Артур Мота се справи без проблем.

В 51-ата минута Винисиус Белоти от състава на Берое опита технично изпълнение, а Мартин Луков за пореден път показа класа. Само две минути по-късно вратаря на Локомотив спря и Сантяго Годой, който бе изпуснат от защитата.

Локомотив Пловдив поведе в резултата в 58-ата минута. Николас Пенев центрира от левия фланг намери Жулиен Лами, който изпревари Скуадроне и с глава прати топката в мрежата.

В 67-ата минута Христо Иванов пропусна да удвои аванса на гостите от Пловдив. Малко по-късно Сантяго Годой се измъкна от защитник на Локомотив в наказателното поле и отправи удар, но Луков се справи.

Две минути преди края Христо Иванов бе най-съобразителен в наказателното поле и отбеляза втори гол за Локомотив Пловдив.

Към 00:00 на 11.08.2024 Новините от днес