снимка: кореспондент на БТА в Пазарджик Гергана Куртакова

Мач от четвъртия кръг в Първа футболна лига:

Арда Кърджали - Хебър          2:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Станислав Иванов 37, 2:0 Илкер Будинов 52, 2:1 Набил Макни 71
пропусната дузпа: Тонислав Йорданов (Арда) 19
жълти картони: Иван Тилев, Борислав Цонев, Анатолий Господинов (Арда), Олексий Збун, Мартин Михайлов, Енцо Ел Фатахи (Хебър)
"Арена Арда", Кърджали
състави
Арда: Анатолий Господинов, Баран Аксака (73-Стефан Статев), Борислав Цонев (88-Пламен Крачунов), Илкер Будинов (73-Густаво Каскардо), Джелал Хюсеинов, Тонислав Йорданов (65-Чинонсо Офор), Емил Виячки, Иван Тилев, Димитър Велковски, Феликс Ебоа Ебоа, Станислав Иванов
Хебър: Петър Дебърлиев, Олексий Збун, Мартин Михайлов, Калоян Пехливанов, Енцо Ел Фатахи, Уилям Фонкеу, Милен Гамаков (82-Шейх Диаманка), Набил Макни, Октай Хамдиев (58-Кристиан Андонов), Атанас Кабов, Калоян Кръстев (58-Душан Вукович)

Арда победи с 2:1 пред собствена публика Хебър в двубой от четвъртия кръг от Първа лига, постигайки втори успех през новия сезон.

Още в осмата минута домакините имаха възможност да реализират попадение. Илкер Будинов подаде за Станислав Иванов във вратарското поле, но той изпрати топката в аут.

След близо четвърт час игра Борислав Цонев стреля от пряк свободен удар, но Петър Дебърлиев спаси вратата си от гол.

Арда получи правото да изпълни дузпа заради нарушение на Уилям Фонкеу в наказателното поле срещу Борислав Цонев. Ударът от бялата точка на Тонислав Йорданов беше спасен от Дебърлиев.

В 37-ата минута домакините логично взеха аванс в резултата. Борислав Цонев подаде за Станислав Иванов, който отблизо се разписа за 1:0.

Четири минути след почивката Хебър застраши вратата на Арда. Октай Хамдиев напредна през центъра, след което отправи шут към близкия ъгъл, но кълбото срещна мрежата от външната й страна.

В 53-ата минута Арда отбеляза втория си гол. Йорданов с едно докосване намери Илкер Будинов, който имаше много пространство, напредна и с удар към долния ъгъл покачи аванса на домакините на две попадение.

В 71-вата минута Хебър успя да се възползва от натиска си и успя да се върне в мача. Набил Макни получи от Уилям Фонкеу, след което шутира към горния десен ъгъл и вкара третия си гол в три двубоя.

Арда има 6 точки след втория си успех през кампанията, докато Хебър остана със само една спечелена точка.

Към 02:41 на 10.08.2024 Новините от днес