site.btaНационалният тим на България по волейбол за жени до 20 години се наложи трудно над Словения

Снимка: bvf.bg

Националният волейболен отбор на България за жени до 20 години победи Словения с 3:2 (24:26, 25:15, 26:24, 23:25, 15:9) в четвъртия си мач от Европейското първенство в зала "Христо Ботев" в София.

България започна със състав Ива Дудова, Боряна Ангелова, Виктория Коева, Мария Златанова, Кая Николова и Маргарита Гунчева.

В първия гейм словенките водеха с 24:22 в края, но тимът на Борислав Крачанов стигна до равенството. Последните две точки бяха за Словения, която поведе в резултата след атака на Ева Кнежевич.

Предимството на България във втората част бе голямо, като отборът позволи на съперника да отбележи само 15 точки, а частта завърши с ас от сервис на Боряна Ангелова.

В третия гейм Словения водеше с 24:21 и бе на крачка от успеха, но българките изравниха, а след това направиха още две поредни точки чрез атаки на Кая Николова и Ива Дудова.

В четвъртата част българският отбор водеше с 21:17, но загуби с 23:25.

Тайбрекът се разви изцяло в полза на българките, които поддържаха разлика и се наложиха с 15:9.

Ива Дудова бе най-резултатна в целия мач, като отбеляза 20 точки, а Виктория Коева добави 18 за домакините. Лира Пука Вердел реализира 19 за Словения.

До този момент тимът на Крачанов имаше победа срещу Швеция и две загуби - от Белгия и Испания.

Тимът е на пето място в групата си с 6 точки и геймово съотношение 8:9. Тимът има много малък шанс да попадне сред първите два отбора в подреждането и да продължи в следващата фаза.
Утре българският отбор ще играе поредния си мач от групата срещу тима на Нидерландия.

Към 00:23 на 10.08.2024 Новините от днес