site.btaНационалният отбор на България по волейбол за жени до 20 години остана без медал на Европейското първенство, но се класира за Мондиала

Снимка: bvf.bg

Националният отбор на България по волейбол за жени под 20 години остана без медал на Европейското първенство, което се провежда в София и Дъблин, съобщиха от федерацията.

"Утехата е, че със сигурност отборът се класира за мондиала следващата година. Българките останаха на трето място в група "А" на турнира в София. За място във финалната четворка трябваше Хърватия да победи Белгия, но стана обратното – 3:1 за „червените дяволи". Така последният мач от групата България – Турция е без значение за крайното класиране. Туркините са лидер, а българките не могат да бъдат изместени от третата позиция, като тимът на Белгия е втори.

Според регламента на световната централа FIVB първите шест на Стария континент отиват на световно първенство. В група "В", която се разиграва в Дъблин, никой не може да измести Италия и Полша от двете лидерски места. В последния ден Чехия и Финландия ще водят водят задочна битка за третата позиция", написаха на сайта на федерацията.

Към 18:17 на 13.08.2024 Новините от днес