site.btaВтора поредна загуба за България на Европейското първенство по волейбол за жени до 20 години

Снимка: Милена Стойкова/БТА

Националният отбор на България по волейбол за жени под 20 години загуби драматичен двубой срещу Испания отстъпиха с 2:3 (15:25, 25:16, 25:16, 25:21, 4:15) на Европейското първенство в зала "Христо Ботев". Поражението е второ поредно за българките, които вчера отстъпиха срещу Белгия с 0:3.

Воденият от селекционера Борислав Крачанов състав поведе с 2:1 в двубоя след 25:16 в третия гейм, но след това допусна изравняване.

В тайбрека испанките имаха аванс от 8:2 и се поздравиха с краен успех при 15:4 След 103 минути.

Най-резултатна за българския състав стана Ива Дудова с 14 точки. С по 12 пункта се отличиха Елена Коларова и Виктория Коева.

В петък е четвъртият мач на България от турнира, който е срещу Словения и е отново от 17:30 часа в зала "Христо Ботев". До момента българките са с един успех и две поражения.

Към 23:17 на 07.08.2024 Новините от днес